Organizator

Małopolska jest jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. To tutaj znajduje się najwięcej parków narodowych, źródeł wód mineralnych, uczelni i śladów historii kraju, w tym cennych zbiorów muzealnych. Aż połowa polskich obiektów na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO znajduje się właśnie w Małopolsce. 

Ale o Małopolsce stanowią przede wszystkim żyjący tu ludzie. To jej ogromny, wewnętrzny potencjał decydujący o rozwoju społecznym, kulturowym, gospodarczym, naukowym. Ta siła, dzięki jej mieszkańcom, promieniuje na cały świat. Małopolska to także ojczyzna Świętego Jana Pawła II. Jego postawa, posługa, nauczanie i przesłanie ukształtowały „oblicze tej ziemi”. 

Dlatego Małopolska jest miejscem porozumienia dla różnych społeczeństw, dla otwartości na treści różnych kultur, na dialog między wyznaniami, na zwalczanie stereotypów, uprzedzeń i wrogości. 

Małopolska to miejsce szacunku dla Wartości.

 

Realizator

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie to instytucja, której celem jest zachowanie, promowanie oraz twórcze rozwijanie duchowego i naukowego dziedzictwa Ojca Świętego, w szczególności dotyczącego dialogu między religiami i kulturami. Instytut realizuje duże projekty edukacyjne, kulturalne i naukowe. Jest organizatorem koncertów, imprez masowych, produkcji i projekcji filmowych. Prowadzi programy dla dzieci i młodzieży: warsztaty edukacyjne, lekcje tematyczne, olimpiady, gry miejskie i konkursy. Aranżuje duże wystawy plenerowe, eksponowane w przestrzeni miejskiej Krakowa.

 

Logo Województwa Małopolskiego

Organizator

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

www.malopolska.pl  

 

 

Polityka prywatności

Logo Instytutu Jana Pawła 2

Realizator

INSTYTUT DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO
IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków
tel:  +48 12/422 03 44
fax: +48 12/ 619 87 87
www.idmjp2.pl